Schuldhulpverlening

Waar kan je ons bereiken?

  • Sociaal Huis

    Kabbeekvest 110 bus 1
    3300 Tienen

Bij schuldoverlast, wanneer je moeilijkheden ondervindt om je rekeningen te betalen, of indien je het overzicht over je financiële situatie bent verloren, kan je terecht bij de dienst schuldhulpverlening van het OCMW. Deze dienst helpt je in de mate van het mogelijke om je financieel evenwicht te herstellen en dit ongeacht het aantal schulden, de omvang van de schuldenlast en de oorzaak van de betalingsproblemen.

De dienst schuldhulpverlening zal je een structurele oplossing voorstellen voor je betaal- of budgetproblemen die je in staat stelt een menswaardig leven te leiden, terwijl je toch je schulden en rekeningen afbetaalt.

Het OCMW van Tienen werd erkend als instelling voor schuldbemiddeling, waardoor het bemiddelend kan tussenkomen bij je schuldeisers, ook wanneer je dossier een of meerdere consumentenkredieten bevat. Op die manier kan het OCMW een afbetalingsregeling of een uitstel van betaling trachten te bewerkstelligen.

De schuldhulpverlening die door de dienst wordt verstrekt, is kosteloos. Afhankelijk van het aantal aanvragen kan de dienst voor schuldhulpverlening genoodzaakt zijn om een wachtlijst te hanteren.

Banner werken op afspraak

Openingsuren

Maandag van 08.30 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.00 uur, van 18.00 tot 20.00 uur
Dinsdag van 08.30 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.00 uur
Woensdag van 08.30 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.00 uur
Donderdag van 08.30 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.00 uur
Vrijdag van 08.30 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 15.00 uur
Zaterdaggesloten
Zondaggesloten
Maandag 2-03-2020 van 08.30 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.00 uur, van 18.00 tot 20.00 uur
Dinsdag 3-03-2020 van 08.30 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.00 uur
Woensdag 4-03-2020 van 08.30 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.00 uur
Donderdag 5-03-2020 van 08.30 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.00 uur
Vrijdag 6-03-2020 van 08.30 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 15.00 uur
Zaterdag 7-03-2020gesloten
Zondag 8-03-2020gesloten
laden

Sluitingsdagen

Sluitingsdag paasmaandagmaandag 13 april 2020
Sluitingsdag Dag van de Arbeidvrijdag 1 mei 2020
Sluitingsdag Hemelvaartdonderdag 21 mei 2020
Sluitingsdag pinkstermaandagmaandag 1 juni 2020
Sluitingsdag personeelsdagvrijdag 19 juni 2020
Afwijkende openingsuren zomerdienstwoensdag 1 juli 2020 tot maandag 31 augustus 2020
Sluitingsdag nationale feestdagdinsdag 21 juli 2020
Sluitingsdag Allerzielenmaandag 2 november 2020
Sluitingsdag Wapenstilstandwoensdag 11 november 2020
Sluiting eindejaarsperiodevrijdag 25 december 2020 tot vrijdag 1 januari 2021

Wie is wie?

Naam contactpersoon Telefoon
Helena Janssens (Teamcoördinator) 016 80 11 30 helena.janssens@ocmw.tienen.be
Caroline Depré (Maatschappelijk werker) 016 80 11 10 caroline.depre@ocmw.tienen.be
Elise Volders (Maatschappelijk werker) 016 80 11 31 elise.volders@ocmw.tienen.be
Evelien Laermans (Maatschappelijk werker) 016 80 11 65 evelien.laermans@ocmw.tienen.be
Evi Kenens (Maatschappelijk werker) 016 80 11 16 evi.kenens@ocmw.tienen.be
Kato Hendrickx (Maatschappelijk werker) 016 80 11 56 kato.hendrickx@ocmw.tienen.be
Silke Wuestenberg (Maatschappelijk werker) 016 80 11 04 silke.wuestenberg@ocmw.tienen.be