Schuldhulpverlening

Waar kan je ons bereiken?

  • Sociaal Huis

    Kabbeekvest 110 bus 1
    3300 Tienen

Op donderdagvoormiddag is het team tot 14.00 uur telefonisch niet bereikbaar.
Op vrijdagnamiddag kan het onthaal in dringende gevallen gecontacteerd worden via het nummer 016 80 11 11.
De dienst werkt enkel op afspraak.

 

Bij schuldoverlast, wanneer je moeilijkheden ondervindt om je rekeningen te betalen, of indien je het overzicht over je financiële situatie bent verloren, kan je terecht bij de dienst schuldhulpverlening van het OCMW. Deze dienst helpt je in de mate van het mogelijke om je financieel evenwicht te herstellen en dit ongeacht het aantal schulden, de omvang van de schuldenlast en de oorzaak van de betalingsproblemen.

De dienst schuldhulpverlening zal je een structurele oplossing voorstellen voor je betaal- of budgetproblemen die je in staat stelt een menswaardig leven te leiden, terwijl je toch je schulden en rekeningen afbetaalt.

Het OCMW van Tienen werd erkend als instelling voor schuldbemiddeling, waardoor het bemiddelend kan tussenkomen bij je schuldeisers, ook wanneer je dossier een of meerdere consumentenkredieten bevat. Op die manier kan het OCMW een afbetalingsregeling of een uitstel van betaling trachten te bewerkstelligen.

Indien het niet lukt om bv. een ziekenhuisfactuur, een rekening voor gas of elektriciteit, een belastingschuld, … tijdig en correct te betalen, kan men contact opnemen met de sociale dienst van het OCMW Tienen voor een eenmalige schuldbemiddeling.

De schuldhulpverlening die door de dienst wordt verstrekt, is kosteloos. Afhankelijk van het aantal aanvragen kan de dienst voor schuldhulpverlening genoodzaakt zijn om een wachtlijst te hanteren.

Banner werken op afspraak

Openingsuren

Maandag van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 19.00 uur
Dinsdag van 07.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 19.00 uur
Woensdag van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur
Donderdag van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur
Vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur
Zaterdaggesloten
Zondaggesloten
Maandag 12-12-2022 van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 19.00 uur
Dinsdag 13-12-2022 van 07.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 19.00 uur
Woensdag 14-12-2022 van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur
Donderdag 15-12-2022 van 08.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur
Vrijdag 16-12-2022 van 08.30 tot 12.30 uur
Zaterdag 17-12-2022gesloten
Zondag 18-12-2022gesloten
laden

Sluitingsdagen

Eindejaarsperiodezondag 25 december 2022 tot zondag 1 januari 2023
Vlaamse feestdagdinsdag 11 juli 2023
Nationale feestdagvrijdag 21 juli 2023
O.L.V. Hemelvaartdinsdag 15 augustus 2023
Allerheiligenwoensdag 1 november 2023
Allerzielendonderdag 2 november 2023
Wapenstilstandzaterdag 11 november 2023
Koningsdagwoensdag 15 november 2023

Wie is wie?

Naam contactpersoon Telefoon
Helena Janssens (Teamcoördinator) 016 24 74 24 helena.janssens@tienen.be
Caroline Depré (Maatschappelijk werker) 016 24 74 26 caroline.depre@tienen.be
Elise Volders (Maatschappelijk werker) 016 24 74 29 elise.volders@tienen.be
Evelien Laermans (Maatschappelijk werker) 016 24 74 39 evelien.laermans@tienen.be
Evi Kenens (Maatschappelijk werker) 016 24 74 38 evi.kenens@tienen.be
Kato Hendrickx (Maatschappelijk werker) 016 24 74 33 kato.hendrickx@tienen.be
Marie Moonen (Maatschappelijk werker) 016 24 74 40 marie.moonen@tienen.be
Silke Wuestenberg (Maatschappelijk werker) 016 24 74 46 silke.wuestenberg@tienen.be